Orzeł Ulnowo

01.07.2012

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Uczniowski Klub Sportowy “Orzeł” Ulnowo, to stowarzyszenie powstałe 31 października 2012 roku w Ulnowie. Głównym celem stowarzyszenia jest planowanie i organizowanie życia sportowego sympatyków sportu, organizowanie zajęć sportowych dla uczniów oraz stwarzanie warunków dla zapewnienia rozwoju i uzdolnień z ukierunkowaniem na dyscypliny: piłka nożna, piłka siatkowa.Ulnowo ma bardzo bogatą historię jeśli chodzi o piłkę nożną. Orzeł Ulnowo niegdyś brał udział w rozgrywkach piłkarskich w byłym województwie elbląskim.Dzisiaj mocno czerpiemy z doświadczeń naszych przodków. Z dużą dumą wspominamy dawne sukcesy drużyny. Na cześć Władysława Mendyka, organizatora i opiekuna dawnego Orła co roku organizujemy piłkarski Memoriał, w którym spotkać się mogą obecni i byli zawodnicy naszej drużyny.Ojcowie chrzestni obecnego Orła Ulnowo to: Marek Piotrowicz, będący Prezesem Stowarzyszenia oraz: Maciej Dalkiewicz, Radosław Połeć, Tomasz Kaczyński, Robert Markuszewski i Leszek Świst oraz wszyscy mieszkańcy Ulnowa, którzy bardzo aktywnie pomagają w rozwoju piłki nożnej.W sierpniu 2013 roku, po niespełna roku działalności odważnie przystąpiliśmy do rozgrywek B-klasy. Po początkowych trudnych meczach i solidnie przepracowanemu zimowemu okresowi przygotowawczemu wiosna 2014 roku należała do nas. UKS „Orzeł” Ulnowo został określony rewelacją sezonu i mistrzem wiosny, kończąc rozgrywki sezonu 2013/2014 na szóstym miejscu.Drugi sezon UKS „Orzeł” w rozgrywkach ligowych okazał się zarówno szczęśliwym, jak i tragicznym. Po dobrze zagranej, jesiennej części sezonu i intensywnym treningom zimowym, tuż przed rozpoczęciem rundy rewanżowej mocno przeżyliśmy stratę przyjaciela z drużyny. Kamil Zwierzyński, jadąc na zbiórkę przed pierwszym meczem z drużyną SKF Kunki miał poważny wypadek samochodowy, w następstwie którego zmarł. Śmierć Kamila, to dla tak młodej ekipy ogromny szok. Zawodnicy spędzili wiele czasu na wspólnych rozmowach, próbując zrozumieć zawiłości naszego losu. Wierzymy, mimo, że Kamila nie ma już z nami, to pomaga nam z góry. Z wielką chęcią wygrania sezonu, krok po kroku realizowaliśmy plan. Z zaledwie jedną porażką na koncie w sezonie wiosennym, UKS „Orzeł” Ulnowo pewnie zajmuje 1 miejsce w swojej grupie, dzięki czemu uzyskuje awans do A-klasy.Orzeł Ulnowo to również znakomici kibice. Nasi wierni fani zawsze bardzo licznie przybywają na każdy mecz, bez względu na pogodę i miejsce rozgrywek. Kibice nie tylko dopingują zawodników, również nam pomagają. W związku z tym, że stowarzyszenie ma niewielkie zasoby finansowe, cała działalność opiera się na społecznej pracy naszych sympatyków. Bez nich działalność drużyny byłaby mocno ograniczona.